Kolejną kwalifikacją w ZSK, która uzyskała status funkcjonującej jest "Serwis napojów mieszanych i alkoholi". Jest to już ósma „stricte” rynkowa kwalifikacja funkcjonująca.

 

Instytucją certyfikującą kwalifikację jest "Centrum Szkolenia Barmanów, Jerzy Czapla", natomiast instytucją pełniącą funkcję PZZJ - "Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju".

 

Osoba, chcąca uzyskać tę kwalifikację, musi umieć przyrządzać napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe (soft drinks) według gotowych receptur oraz tworząc autorskie receptury. Ponadto na życzenie gości, korzystając z dostępnych produktów musi posiadać umiejętności do przygotowania i serwowania drobnych przekąsek.

 

Musi być również przygotowana do profesjonalnej obsługi gości, w tym w szczególności do dbania o dobrą atmosferę w relacji z nimi, rozpoznawania potrzeb i reagowania na nie, a także proponowania konstruktywnych rozwiązań w sytuacjach nietypowych lub odnoszących się do wymagających klientów.

 

Osoba, która uzyska kwalifikację “Serwis napojów mieszanych i alkoholi”, będzie mogła znaleźć zatrudnienie w hotelach, cocktail barach i restauracjach. Dodatkowo będzie miała możliwość prowadzenia pokazów i imprez dla zorganizowanych grup lub osób zainteresowanych tą tematyką.

 

Zobacz pełny opis kwalifikacji w Rejestrze:

Serwis napojów mieszanych i alkoholi

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Strategii, Kwalifikacji
i Kształcenia Zawodowego

tel. +48 22 34 74 195, fax +48 22 34 74 190
mail: zsk@men.gov.pl
www.men.gov.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
tel. +48 22 241 71 00
mail: zsk@ibe.edu.pl
www.ibe.edu.pl

Punkt Koordynacyjny ds. Polskiej i Europejskiej Ramy Kwalifikacji
tel. +48 22 34 74 195
mail: info.kwalifikacje@men.gov.pl
www.prk.men.gov.pl
ZSK
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego